پیکرتراشی پیشرفته به روش یک مرحله ای لیزر لیپولیز

پیکرتراشی پیشرفته به روش یک مرحله ای لیزر لیپولیز

آیا روش پیکرتراشی جراحی پلاستیک و زیبایی است یا ماهیت گوناگونی  دارد؟

پیکرتراشی مبحث گسترده ای در دانش جراحی پلاستیک و زیبایی را به خود اختصاص داده و  شامل  بر مجموعه روش های جراحی و غیر جراحی به منظور فرم دهی به نواحی  گوناگون بدن است.در گذشته روش لیپوساکشن و لیفت جراحی بیشترین تعداد این موارد را تشکیل می داد. اگرچه هنوز هم در مواردی از این روش ها استفاده میگردد  اما  پیدایش روش جدید لیپولیز با اشعه لیزر با استقبال فراوان بیماران و جراحان روبه رو  گردیده است.

به چه دلیل امروزه لیپوساکشن طرفداران گذشته خود  را از دست داده است؟

در روش های سنتی بادی کانتور و از جمله لیپوساکشن محدودیات هایی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به دوره نقاهت طولانی،خونریزی زیاد حین عمل،نیاز به بی هوشی عمومی و در نتیجه عوارض غیر قابل پیش بینی مثل ترومبوز عروقی (لخته شدن خون در رگ ها) یا آمبولی چربی (ورود قطرات چربی به ارگان های حیاتی مانند مغز و ریه) اشاره نمود . بعد از انجام لیپوساکشن و خارج کردن چربی موضعی  اغلب  پوست ناحیه دچار افتادگی شده و درآینده نیازمند کشیدن پوست یا لیفت به روش جراحی است.

وجه تمایز روش لیزر لیپولیز نسبت به روش های پیشین چیست؟

فناوری لیپولیز یا پرتولیزر که طی دهه اخیر معرفیگردیده  انقلاب و تحولی بزرگ در زمینه بادی کانتور به  وجود آورده است .اساس سیستم لیزر لیپولیز بر مبنای تخریب کردن  دیواره سلول های چربی با مکانیسم حرارتی است که  باعث  به تخلیه یکنواخت و برگشت ناپذیر چاقی موضعی در نواحی  گوناگون  بدن می گردد.این فناوری به دلیل منعقد ساختن عروق زیر جلدی مانع خونریزی حین عمل شده و از ورود چربی به خون (آمبولی) جلوگیری می کند. تابش اشعه لیزر به بافت زیرجلدی باعث بازآرایی رشته های کلاژن و درنتیجه جمع شدن پوست لیفتینگ یا Tightening شده و سلولیت های موضعی را نیز از بین می برد.

به اختصار در مورد قدمت و سابقه روش لیزر لیپولیز توضیح دهید. ویژگی های سیستم مورد استفاده شما چیست؟

اگرچه کاربرد لیزر در پزشکی سابقه ای طولانی داردولی  استفاده از آن در درمان چاقی از دهه اخیر شروع  شد. خاستگاه این تکنولوژی اروپا بود اما  پس  از مهر تایید سازمان FDA  کاربرد لیزر لیپولیز  به صورت  جهانی گسترده ای یافت. به رغم تنوع دستگاه های گوناگون  موجود انواع ND-yag با طول موج های خاص به این منظور مورد تایید قرار گرفته اند.

کاربرد اصلی روش لیزرلیپولیز در چه مناطقی از بدن بوده و چه مقدار بافت چربی از بدن خارج می کند؟

امروزه کاررد لیپولیز لیزری بسیار گسترده بوده و به منظور درمان چاقی موضوعی و فراگیر در نواحی گوناگون  بدن استفاده می گردد شایع ترین نواحی مورد درمان عبارت از ند از شکم، چهلو، بازو بالای پا، پشت پا و غبغب. عمل لیپولیز  اغلب  به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری و با بی حسی موضعی انجام می گردد. درمان یک مرحله ای بود و پرتولیز از طریق پروب های 2-1 میلی لیتر وارد عروق  زیرپوستی شده به آرامی بافت چربی را ذوب کرده و با کانولاهای مخصوص بیرون می کشد.

آیا سن و جنسیت در انتخاب این روش درمانی موثر است و آیا افراد مبتلا به بیماری قند خون یا چربی خون می توانند از این روش استفاده کنند؟

لیزرلیپولیز محدودیت سنی و جنسی نداشته و در افراد بالای 18 سال ایمنی آن به اثبات رسید است. 20 تا 30 درصد بیماران را آقایان تشکیل می دهند به ویژه به منظور کوچک نمودن سایز شکم و پهلو، همچنین بزرگی سایز سینه در آقایان مشکل شایعی است که به خوبی و در یک مرحله با روش لیپولیز قابل اصلاح است. انجام لیپولیز و کاهش بافت چربی دور شکم تاثیر به سزایی در کنترل چربی و قند خون داشته و به سلامت دستگاه قلب و عروق کمک مینماید.

آیا روش لیپولیز در خانم های مجرد نیز امکان پذیر است؟

اکثر  افراد مراجعه کننده برای عمل جراحی و غیرجراحی بادی کانتور را خانم های مجرد تشکیل می دهند. روش لیزر لیپولیز هیچ گونه مشکل یا عارضه ای از این بابت نداشته و مشکلی از نظر بارداری یا شیردهی در آینده ایجاد نمی کند. افرادی که به دنبال نوسانات زیاد وزن یا بارداری های پیش  دچار شلی یا افتادگی پوست شکم در حد خفیف باشند نیز می توانند از این روش بهره برند. تحریک کلاژن سازی در نسج پوست به دنبال تابیدن پرتولیز نوعی لیفتینگ همزمان غیرجراحی نیز انجام می دهد.


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir