کاشت مو|کاشت مو به روش prp|بهترین روش کاشت مو

نکاتی در مورد کاشت مو

بدون شک موهای انسان یکی از مهمترین عوامل حفظ جوانی و زیبایی است . ریزش موها یکی از عوامل از دست دادن احساس اعتماد به نفس است .

واکنش موهای موجود در نقاط مختلف سر نسبت به عوامل آندوژنتیک ( عوامل هورمونی – ارثی) یکسان نیست. بطوریکه موهای موجود در نواحی پیشانی، شقیقه ها وناحیه وسط سر نسبت به عوامل مذکور حساس بوده ودچار ریزش می شوند. در حالیکه موهای پشت سر ودور سر فاقد گیرنده های هورمونی می باشند و بسیار مقاوم هستند ودر نتیجه تقریباً فاقد ریزش هستند. در پیوند موی طبیعی از فولیکول هایی که از قسمت های مقاوم به ریزش ( نواحی پشت سر ودور سر) انتخاب می گردند، برای جایگزین کردن موهای از بین رفته نواحی دیگر استفاده می شود. بنابر این فولیکول ( پیاز مو) پیوند شده نه تنها یک موی طبیعی با تمام خصوصیات مربوطه است بلکه تقریباً تا پایان عمر خود باقی مانده و نسبت به ریزش بسیار مقاوم می باشد. پیوند موی طبیعی با بيحسي موضعي انجام مي گيرد و بيمار در طول عمل بيدار بوده و در اثر تزريق داروي آرامبخش احساس آرامش لذتبخشي دارد .

بهترین روش های کاشت مو

1- روش FUT ((Follicular unit transplant یا (Strip harvesting technique) که در این روش نواری از پوست سر به طول 20 تا 30 سانتی متر و عرض 10 تا 18 میلیمتر از ناحیه پس سری برداشته میشود .

2- روش FIT ((Follicular isolated با پانچ های خاص مو از محل دهنده برداشته و در محل گیرنده کاشته می شود.

3- روش FUE ((Follicular unit extraction مانند FIT بوده ولی در هر پانچ گرافت با تعداد بیشتری از مو را شامل می شود.

4- روش (BHT (Body hair transplant در مواردی که بانک مو در ناحیه سر کم باشد مو را از سایر نقاط بدن که عمر طولانی داشته باشد بر می دارند.

5  -روش  combination در طاسی های وسیع ترکیب روش های بالا در یک یا دو روز متوالی باعث افزایش گرافت ودرنتیجه پوشاندن منطقه وسیعی از طاسی می گردد .

طریقه کاشت مو در تمامی روش ها یکسان میباشد و مو ها همیشه بطورت میکروگرافت کاشته میشود و اختلاف آنها  فقط در طریقه برداشت مو از سر است . چون امکان گرافت بیشتر در روش FUT میسر است ، در ضمن چربی بیشتری در اطراف گرافت ها وجود دارد، لذا می توان در مرحله اول کاشت مو از این روش استفاده نمود. مو را در قسمت های جلو با طراحی هایی که مرسوم می باشد می توان به شکل های مثلثی (Triangle)، بیضوی (Oval)، مسطح (Flat) و هلالی (Crescent) کاشت که شایع ترین شکل در مردان نوع بیضوی و در زنان نوع مسطح می باشد.  تراکم، گسترش، جهت، زاویه و موقعیت  ار نکات ضروری است که باید در نظر گرفته شود. .موهای کاشته شده از نظر مشخصات ظاهری و رشد کاملا شبیه موهای عادی خود فرد هستند .. این موها رشد میکنند و بلند میشوند و قابل اصلاح کردن میباشند . میتوان آنها را حالت داد و نیاز به مراقبت داروئی و غیر داروئی خاصی ندارند .

چه کسانی کاندید کاشت موی طبیعی هستند؟

1- مردان مبتلا به ریزش موی هورمونی- ژنتیکی ( Andogenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفی از کم پشتی ویا طاسی سر هستند.
2- خانم هایی که مبتلا به ریزش موی هورمونی – ژنتیکی بوده ودارای موهای کم پشت ویا نازک در مناطق جلوی سر و نواحی مرکزی سر هستند ولی از تراکم موی خوبی در قسمت پشت سر ( ناحیه دهنده ) برخوردار می باشند.

 3- افرادی که بطور مادر زادی دارای ابرو ومژه کم پشت ویا فاقد آن هستند .
4- افرادی که به دنبال بعضی بیماری های پوستی ویا صدمات وارده به این ناحیه ویا عمل جراحی ویا سوختگی در پوست سر  دچار طاسی شده اند.
5- کسانی که به دنبال جراحی یا سوختگی در ناحیه صورت ویا صدمات وارده به صورت ویا ابروها ونیز به دنبال عمل لب شکری، ابرو، ریش یا سبیل آنها به صورت خطی یا منطقه ای دچار طاسی شده است.
6- افرادی که به دنبال خالکوبی ابرو وچند سال بعداز آن دچار کم پشتی شدید ویا طاسی ابرو می شوند.
7- افرادی که قبلاً برای باز سازی طاسی وکم پشتی از روش های Flap استفاده کرده ویا از نمای غیر طبیعی آن نارضایتی دارند.

پی آر پی ( PRP )

در روش PRP فراورده های غنی شده پلاسمای خون فرد به علاوه محرک های دی ان ای سلولی استفاده میشود . به لحاظ استفاده این کار که جدیداً انجام میشود و نیز به جهت سئوالات مکرری که پرسیده میشود بسیاری از مردم این کار را معادل کاشت مو و یا یک جایگزین برای این کار میدانند که بهتر است بدانید پی آر پی چیزی شبیه مزوتراپی است و با کاشت مو تفاوت بسیاری دارد .

روش انجام کار :

در واقع انجام روش پی آر پی برای افرادی که از ریزش مو رنج میبرند و یا موهای ضعیف شده و کرکی دارند  بسیارمفید و نتیجه بخش خواهد بود. برای بدست آوردن PRP  ،خون بیمار بوسلیه سرنگ حاوی سیترات از بدن خارج شده و در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد سپس گلبولهای قرمز ،سفید و پلاکتهادر سطوح مختلف در لوله آزمایش جدا می گردد  . این عمل باعث میشود تا پلاسمای غنی شده به وجود آمده و در عین حال پلاسمای به وجود آمده از خون جدا شود محلول پلاسمای غنی شده توسط سرنگ در مناطق کم پشت و نواحی که موهای کرکی وجود دارد تزریق خواهد شد .

موارد درمانی پی آر پی :

 - جلوگیری از ریزش مو و افزایش فعالیت فولیکولها (پیازهای مو ) .(  پلاسمای غنی شده سرعت رشد فولیکولهای مو را حدود ۴ برابر تسریع میبخشد. و  بویژه برای ریزش موی خانم ها در دوران بعد از بارداری تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین این کار تاثیر فوق العاده ای در ریزش های منطقه ای در سر آقایان که به ریزش سکه ای نیز معروف است خواهد داشت. ) .

 - رفع چین و چروکهای سر ، صورت ، گردن و سایر نقاط بدن .

- تسریع بخشیدن در درمان زخمهای مقاوم و حتی زخم بستر در بیمارانی که بنا به دلایلی قادر به حرکت نبوده و بمدت طولانی بستری بوده اند .

 


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir