کیست مویی|درمان کیست مویی|عمل کیست مویی

درمان کیست مویی

دکتر حمیدرضا وفایی متخصص جراحی زیبایی:

کیست پیلونیدال که عموما در بین مردم به کیست مویی مشهور است؛ به زبان ساده، ایجاد یک حفره عفونی در گودی کمر، یعنی تقریبا در پایین ترین قسمت ستون فقرات می باشد. این کیست معمولا به صورت یک منفذ پوستی کوچک نمایان شده؛ گاهی چیزی بیش از یک فرورفتگی حاوی چند موی پیچیده نیست. این بیماری که مردان را بیش از زنان گرفتار می کند. به دلیل افزایش کارهای نشسته و تغییر نحوه لباس پوشیدن مردم (استفاده از لباس های تنگ و حاوی الیاف مصنوعی) و گسترش چاقی، شیوع این بیماری به شدت در حال گسترش است.

وقتی تشخیص کیست مویی برای بیمار گذاشته می شود عمل جراحی اصلی باید هرچه سریع تر برای بیمار انجام شود. زیرا با گذشت زمان وسعت کیست مویی بیشتر شده و عوارض آن مانند فیستول به سطح پوست ممکن است بروز کند. تنها درمان قطعی آن خارج کردن کل کیست توسط جراحی می باشد. با توجه به ‍ پیشرفت های اخیر در زمینه لیزر امکان برداشت ضایعه توسط لیزر فراهم شده است.

مزایای لیزر درمانی

۱- لیزر عصب های قطع شده حین برش جراحی را ترمیم می کند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش می یابد.

۲- لیزر دی اگسید کربن هنگامی که به بستر زخم تابانده می شود باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی می شود.

۳- به علت بسته شدن عروق کوچک توسط لیزر خونریزی حین عمل کیست مویی به حداقل می رسد.

۴- استفاده از لیزر درمانی بعد از عمل برای سرعت بخشیدن به ترمیم زخم.

۵- مهمترین نکته اینکه بدون نیاز به بستری و با بی حسی موضعی در یک جلسه قابل انجام است و بیمار قادر ست از روز بعد کارهای روزمره خود را از سر بگیرد.

 

دکتر حمیدرضا وفایی متخصص جراحی زیبایی:

جراحی پلاستیک آمیزه ای از علم، هنر و توانمندی جراح است. دکتر حمیدرضا وفای پس از اخذ بورد تخصصی جراحی زیبایی و پلاستیک و طی دوره های لیزر درمانی در حالی حاضر ارائه دهنده‌ی خدماتی چون جراحی شکم و سینه، جراحی پلک، کاشت مو و ابرو، لیپوماتیک و پیکرتراشی، تزریق ژل، چربی و بوتاکس است.

شما می توانید جهت ارتباط با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02122094136

موبایل: 09109505447

آدرس: تهران-سعادت آباد- میدان کاج-ابتدای سرو شرقی-جنب بانک ملی-ساختمان پزشکان کاج-طبقه همکف

آدرس سایت:www.dr-vafaei.ir

  http://instagram.com/Dr_vafaei

کانال تلگرام دکتر حمیدرضا وفائی:@drhamidrezavafaei

 


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir