جراحی پروتز سینه

 جراحی پروتز سینه

نام دیگر این روش جراحی سینه  Augmentation Mammoplasty                               

یا همان بازسازی سینه از طریق افزایش حجم آن می باشد و در این روش از پروتز سینه و در موارد خاص از تزریق چربی و یا ژل های خاص جهت ایجاد یک سینه بزرگ تر و حجیم تر استفاده می گردد. اگر همزمان افتادگی سینه هم داشته باشید در دو مرحله بازسازی صورت می گیرد، ابتدا لیفت پستان و در مرحله بعد تعبیه پروتز.

عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام و با استفاده از پروتز حدوداً 2 ساعت و با استفاده از تزریق چربی حدوداً 3 ساعت است.

از دو نوع پروتز سیلیکونی و یا پروتزنرمال سالینی استفاده می گردد ،در کشور ما نوع سیلکونی که نسبت به سالینی قوام بیشتری دارد بیشتر مرسوم ست. پروتز های سینه انواع و اندازه های مختلف دارند و هر زنی ممکن است به راحتی اندازه های مورد دلخواه  را انتخاب کند. نهایتا عامل محدود کننده در انتخاب اندازه ی پروتز فضای در دسترس در زیر سینه ی شماست.

نکته مهم این است که با  پیشرفت تکنیک های ماموگرافی در این چند سال اخیر تعبیه پروتز هیچگونه تداخلی در اقدامات تشخیصی پستان ایجاد نکرده و از طرفی بر طبق مطالعات اخیر نشان داده است که زنانی که پروتز سینه گذاشته اند نسبت به جمعیت کلی 30 % کمتر دچار سرطان سینه می شوند.

پروتزها علیرغم اینکه بسیار قوی و مقاوم هستند (حتی در برابر فشار)، ولی مستعد کهنه شدن و فرسایش در طول زمان می باشند هرچند بطور میانگین 15تا 20 سال دوام داشته و پس ازآن نیاز به بررسی توسط جراح دارد.برش در سه ناحیه زیر سینه، هاله پستان و یا زیر بغل انجام شده و جای زخم بد شکل باقی نمی گذارد. بعد از دوهفته پانسمان شما بر داشته خواهد شد و زخم بررسی می شود. معمولا بخیه جذب شدنی هستند. در آخر اینکه پروتز منعی جهت حاملگی یا شیردهی ندارد.

کانال تلگرام دکتر وفائی:@drhamidrezavafaei

اینستاگرام:instagram.com/dr_vafaei


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir