لیزر لیپولیز چیست؟|مزایای لیزر لیپولیز|لاغری با لیپوماتیک

لیپولیز چیست؟

ليپوليز به معناي شكستن سلول هاى چربي است ، ولی به طور شايع به مفهوم تخريب بافت چربي يا كاهش بافت چربي به كار مي رود .
روش هاي مختلفي براي ليپوليز وجوددارد :
1. به كمك تزريق مواد داخل بافت چربي (مزوتراپي )
2. به كمك امواج صوتي (اولتراسونيك )

مزاياي ليزر ليپوليز نسبت به ساكش

ليزر ليپوليز بسيار ظريف وبا دستكاري بسيار كمتر ودردو تورم كمتري نسبت به ليپوساكشن همراه است به علت ظرافت كار با ليزر نتايج يبايي بسيار ايده آل وآثار ناهمواري برخلاف ليپو ساكشن هاي معمولي وجود ندارد تابش ليزر درزير پوست موجب تحريك و ساخته شدن كلاژن وسفت شدن همزمان پوست مي گردد تاباندن ليزر در لايه سطحي موجب  رفع سلوليت ميگردد و از نظر ميزان ومقدار حذف چربي ها در افرادي كه مناسب باشند هيچ فرقي با ليپو ساكشن ندارد.

با انجام عمل لیپولیز اولتراسونیک، ریسک آمبولی از بین رفته، بیمار سریع­تر به نتیجه می­‌رسد و دوره نقاهت طولانی ندارد و دردها و فشارهای عمل لیپوساکشن هم به بیمار وارد نمی‌­شود. در این روش هر میزان از چربی که داخل هر ناحیه از بیمار باشد را می­‌توان خارج کرد. چربی­ ها به هر میزان که باشد، با معاینه پزشک، چه عمقی باشد و چه سطحی از بدن بیمار خارج می شود و محدودیتی در میزان چربی دریافتی وجود ندارد. تغییر در پوست و سایز، درست بعد از عمل قابل مشاهده است و بیمار بلافاصله بعد از عمل می‌­تواند نتیجه عمل را ببیند.

 

 

بروز خون مردگی و تورم بعد از عمل جراحی لیپوساکشن و لیزر لیپولیز در نواحی عمل شده پدیده‌ای عادی است، میزان و اندازه این تورم بر حسب میزان و وسعت ناحیه عمل متفاوت است و می تواند در زیر ناحیه عمل و نواحی مجاور آن باشد.

این خون مردگی و تورم با استفاده از گن‌های مخصوص لیپوماتیک که بیماران به دلیل  ایجاد فشار بر این ناحیه می شوند و با گذشت زمان و حداکثر ظرف مدت هفت تا ده روز از بین می روند.

تجمع مایع:این تورم و تجمع مایع با استفاده از گن‌های مخصوص و ایجاد فشار بر نواحی عمل شده حداکثر ظرف مدت هفت تا ده روز از بین

می‌رود؛یکی از عوارضی که در عمل جراحی لیپوساکشن و لیزرلیپولیز بیشتر از اعمال دیگردیده می‌شود تجمع مایع (سروما) در نواحی عمل شده است.

این تجمع مایع در واقع حاصل واکنش دفاعی بدن است که خود را با تورم و تجمع مایع در نواحی عمل شده نشان می‌دهد.

همین تجمع مایع و تورم نسجی است که ممکن است موجب  احساس اضافه وزن بیمار در روزهای سوم تا پنجم بعد از عمل شود.

دکتر حمیدرضا وفائی متخصص جراح زیبایی و پلاستیک

 

 


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir