لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران

یکی از معضلاتی که این روزها افراد با آن سر و کار دارند چاقی می باشد که باعث  بوجود آمدن مشکلات زیادی در افراد می گردد از قبیل ناراحتی های قلبی و عروقی تا کم توانی های حرکتی و ... چاقی.

ممکن است در افراد با توجه نوع ژنتیک آنها به صورت موضعی بوجود بیاید ، یعنی ممکن است فرد فقط در نواحی شکم و پهلو یا فقط در قسمت پایین تنه چاق باشد و سایر قسمت های بدن به صورت طبیعی و بدون چربی باشد . یکی از نواحی که در چاقی های موضعی بیشتر مورد شکایت قرار میگیرد به خصوص در خانم ها ، ران ها می باشد . دلیل  عمده چاقی ران ها هورمون استروژن می باشد که این هورمون معروف به هورمون زنانه در بدن می باشد . استروژن ها هم در بدن مردان و هم در بدن زنان قرار دارند و وظیفه انها تقسیم و توضیع چربی در بافت های بدن می باشد و فرم زنانه به انها می دهد .

دلیل  دیگر چاقی ران ها کم تحرکی ، داشتن رژیم غذایی نامناسب و حتی عوامل ارثی می باشد . افراد برای درمان این چربی ها  اغلب از روش های گوناگون استفاده می نمایند  که شامل ورزش و فعالیت های بدنی برای موضع مورد نظر ، داشتن رژیم غذایی مناسب و حتی استفاده از انواع داروهای گیاهی و شیمیای و عمل های زیبایی (لاغری با لیپوماتیک ) می باشد .ولی امروزه روشی ابداع گشته به نام لیپوماتیک که اغلب بازدهی بالایی داشته و عوارض عمل های جراحی زیبایی را نیز در بر ندارد .عمل جراحی لیپوماتیک ( لاغری با لیپوماتیک ) یکی از روش های تخریب چربی می باشد که به عنوان جدید ترین روش شناخته شده است.

تناسب و سایز ران پا یکی از دغدغه های اصلی درصد زیادی از افراد به خصوص زنان می باشد و بعضا عدم تناسب آن تاثیر به سزایی در کاهش اعتماد به نفس آنها می شود.

در لیپوماتیک سایز پاها و شکل آن ارتباط بسیار زیادی با ژنتیک افراد دارد چه بسا افرادی وزنی مطلوب دارند اما  تناسب و شکل رانو پاهای آنها برایشان ایجاد نارضایتی می کند.

عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن می تواند کمک بزرگی به بیمارانی که بزرگ و عدم تناسب پا دارند نماید ولی در بعضی افراد استخوان بندی درشت و آناتومی ماهیچه های پای آنها موجب میشود  که بعضا بعد از استخراج چربی ، پای لاغر برایشان ایجاد نگردد بنابرین  از قبل از عمل می بایست بیمار از این بایت معاینه شود و نسبت به نتیجه عمل بیمار را از قبل توسط پزشک مطلع نمود.


سوال پزشکی

با سلام .جناب دکتر وفایی امکان کاهش سایز در ناحیه ساق پا و اطراف زانو هست؟
لیپوماتیک بهتره یا لیزر در این نواحی؟
پاسخ:امکان ساکشن درتمامی نقاط وجود داره؛و تمام روش ها قابل انجام است مخصوصا نواحی کوچک در مطب به صورت سر پایی قابل ساکشن می باشد.

 

کانال تلگرام دکتر وفائی:@drhamidrezavafaei

  http://instagram.com/Dr_vafaei

 


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir