لیپوساکشن شکم

    لیپوساکشن

لیپوساکشن به صورت یک عمل زیبایی پرطرفدار در میان سنین مختلف  رایج شده است

لیپوساکشن

  لیپوساکشن با روش نوین بی حسی موضعی Tumescent liposuction ابتکار جدید متخصصین جراحی عمومی وپلاستیک بوده وبی عارضه بودن آن 100%مورد تایید متخصصین دنیا می باشد .

 در این روش فقط با بی حسی موضعی و به کمک لوله های تخلیه بسیار نازک با قطر خارجی2یا 3 میلی‌متر (میکروکانولا) رسوبات چربی از زیر پوست خارج می شود

 این روش از حدود ده سال پیش در ایران نیز مرسوم شده و امن و بی خطر بودن آن نیز در طی این چند سال کاملا به اثبات برسیده است

 امروزه لیپوساکشن با بی‌حسی موضعی پر طرفدارترین عمل زیبایی در دنیا است زیرا با تزریق محلول بی‌حس کننده موضعی چربی های جمع شده در زیر پوست به حالت حل شده در می آیند در نتیجه اولا پزشک به کمک دستگاه مکنده به راحتی چربی را از بدن خارج می کند و خطر خونریزی و آسیب دیدن اعضای داخل شکم وجود ندارد ثانیا حجم زیادمحلول بی حسی موجب مسدود شدن عروق پوست می شود در نتیجه قطعات چربی به هیچ وجه نمیتوانند وارد جریان خون شوند.

تکنیک انجام لیپوساکشن آسان بوده و اغلب بیماران بسیار راحت تر از سایر عمل های زیبایی آنرا تحمل می نماید  به طوری که بعد از عمل میتوانند با پای خود به منزل برگردند و نیازی نیست که در بیمارستان بستری شوند. نحوه انجام عمل بدین صورت است که ابتدا در اتاق معاینه بیمار به طور کامل معاینه شده و سپس نقاط تجمع چربی علامت گذاری میشود. در اتاق عمل با تزریق محلول بی‌حس کننده موضعی نواحی علامت گذاری شده را کاملاً بی‌حس می کنند.

  نحوه ی انجام لیپوساکشن

 بعد از آن برش‌های بسیار کوچکی به طول چند میلیمتر در پوست ایجاد نموده  و لوله های ظریفی را که از یک سمت به دستگاه مکنده متصل می‌باشد از این برش‌ها وارد لایه های ضخیم چربی در زیر پوست می‌کنند. بدلیل تیز نبودن انتهای این لوله ها بر خلاف روش های قدیمی عناصر حیاتی زیر پوست مانند  عروق و اعصاب آسیب نمی بیند.

 از طرفی با تزریق محلول بی‌حس کننده موضعی چربی های زاید به حالت محلول در آمده انددر نتیجه دستگاه مکنده به راحتی آن ها را به بیرون ازبدن تخلیه می‌کند

  بیمار از ابتدا تا انتهای ساکشن بیدار بوده و تخلیه چربی های زرد رنگ خودرا به چشم خواهد دید. در پایان ساکش ناغلب برشه ای پوستی نیاز به بخیه شدن ندارد.

مدت زمان جراحی بسته به میزان وحجم  چربی ساکشن شده از 3تا5 ساعت متغیر می‌باشد.

افراد از نظر احساس درد بسیار متفاوت هستند.بعضی از بیماران چند ساعت پس  از ساکشن یک سوزش قابل تحمل و یک مقدار کوفتگی در محل ساکشن شده احساس خواهند کرد که البته این درد براحتی با مسکن‌های خوراکی (قرص استامینو فن) بهبود میابد  اما بیشتر  بیماران از نداشتن درد حین ساکشن و بعد از آن اظهار تعجب می کنند.

طبیعی است که پوست ناحیه ساکشن شده پس از  بیرون کشیدن  چربی های اضافی موقتا شل و آویزان خواهدبود اما این حالت با پوشیدن شکم بند مخصوص و باکیفیت  پس از چند هفته برطرف شده و بدن کاملا فرم خواهد گرفت. جمع شدن و حالت گرفتن پوست ناشی ازخاصیت ارتجاع پذیری ذاتی آن است.

افرادی که پوست شکم شان پیش از ساکشن شل و آویزان می باشد ممکن است درکوتاه مدت به خوبی به لیپوساکشن جواب ندهند اما در درازمدت مطمئنا کیفیت پوست  بهتر و فرم بدن  قابل قبول تر خواهد شد .

اغلب   طی زمان 2تا4هفته منطقه ساکشن شده به طور چشم گیری باریک و متناسب خواهد شد.البته اصلاح سایز وتغییرات  طی 1تا6 ماه هم چنان ادامه خواهد داشت. کسانی که تدارک مراسم خاصی را دارند بهتر است حداقل یک ماه  زودتر ساکشن کرده باشند.


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir