لیفت یا شکل دهی مجدد سینه

ماستوپکسی(شکل دهی مجدد پستان)

 

شکل دهی مجدد پستان

به عمل بالابردن و لیفت سینه ها  برای درمان افتادگی سینه در اصطلاح پزشکی ماستوپکسی میگویند. این عمل برای بالا بردن و فرم دادن به سینه ها انجام می گردد. عواملی مثل  بالا رفتن سن و شیر دادن می تواند باعث  شود سینه ها سفتی و فرم و شکل طبیعی خود را از دست بدهند و با گذشت زمان سینه ها شل شوند . ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه می تواند یک روش موثر برای سفت کردن و فرم دادن به سینه ها باشد.

نحوه ی شکل دهی پستان

مراحل عمل:

پیش  از عمل جراحی با استفاده از یک قلم نشانه گذار روی سینه ها علامت گذارده تا مکان و شکل دقیق سینه ها را تعیین شود . در طی عمل جراحی پوست اضافی کشیده و شل شده برداشته می شود و نوک سینه و بقیه ی بافت های قرار گرفته به مکان جدید بالاتر برده می شود.(طبق نشانه های گذاشته شده قبل از عمل جراحی(

اغلب نوک سینه روی خطی که تقریبا هم راستا با وسط بازوی شما باشد قرار می گیرد. خط بخیه یا بریدگی ها بستگی به میزان افت و شل شدگی سینه دارند. بنابر این برای زنانی که فقط میزان کمی افتادگی سینه دارند، بالا بردن می تواند از طریق تکنیکی که برش ها را محدود به ناحیه ی اطراف نوک سینه (قسمتی که پوست تیره تر دارد) می کند، انجام گردد . در مواردی که افتادگی سینه ها زیادتر و شدیدتر است، لازم است که خط بخیه به صورت عمودی به سمت پایین سینه ادامه پیدا نماید  و گهگاهی اگر نیاز باشد در طول چین زیر سینه ادامه پیدا نماید.

لوله های تخلیه ممکن است زیر پوست سینه بسته به میزان خونریزی هنگام عمل جراحی کار گذاشته شوند، تا مایعات یا خونهای جمع شده که ممکن است بلافاصله پس از عمل ایجاد شوند، را تخلیه کنند (ممکن است بنا به تشخیص جراح، نیازی برای گذاشتن آنها نباشد). یک بانداژ محکم روی خط بخیه گذاشته می شود.

مراحل عمل

بعد از عمل جراحی:                                                                                                                  

این موضوع بسیار مهم و حیاتی است که به تمامی توصیه های پزشک در مورد اقدامات پس  از عمل افتادگی سینه(لیفت سینه) توجه نمایید  و آن ها را انجام دهید. این امر موجب تسریع در بهبود شما و رسیدن به نتایج بهتر و ظاهر بهتر شما خواهد شد. لازم است بعد از انجام عمل برای ملاقات دوباره با جراح خود وقت تعیین نمایید  تا بتوانید سوالات خود را از جراح بپرسید و جراح نیز نتایج عمل بالا کشیدن سینه را پیگیری کند.


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir