بلفاروپلاستی(جراحی پلک)

بلفاروپلاستي یا جراحی زیبایی پلکها Blepharoplasty 

جراحی زیبایی پلک ها

  چشم هاي شما،اولين عضوي از صورتتان هستند که توجه افراد را جلب مي نمایندو در جذابيت صورت شما نقش زیادی  دارند.پلک ها علاوه بر حفاظت از چشم ها در زيبائي آن مؤثر مي باشند.متاسفانه با گذشت زمان، ممکن است به علت شل شدن پوست پلک ها، ضعف عضلات و بيرون زدن محفظه هاي چربي پلک ها؛ پلک بالا و يا پائين شل و پف آلود گردند.

جراحي زيبائي پلک در جهت بهبود ظاهر چشم ها، بلفاروپلاستي ناميده مي شودگردد.

چگونگی جراحی زبایی پلک

جراحي چگونه انجام مي شود؟

جراحي زيبايي پلك را مي توان در مطب، درمان گاه يا بيمارستان صورت گیرد.اغلب جراحي به صورت سرپايي انجام مي گردد و نيازي به بستري ندارد. زمان انجام جراحي متغيير است و بسته به آن كه جراحي روي پلك بالا يا پايين يا هر دو صورت گیرد بين يك تا سه ساعت طول مي كشد. جراحي اغلب با بي حسي موضعي انجام مي شودصورت میگیرد اما بسته به وضعيت بيمار و با صلاحديد پزشك ممكن است بيمار به طور كامل بيهوش شودگردد.

در جراحي پلك فوقاني ابتدا برشي موازي چين هاي طبيعي پلك ايجاد مي شود. از طريق اين برش پزشك يك بخش هلالي شكل از پوست و عضلات زير پوستي و تقريباً همه ی چربي اضافه را بر مي دارد. در  افتادگي پلك نيز وجود داشته باشد در همين مرحله با استفاده از بخيه هاي قابل جذب ترميم مي گردد. سپس محل برش با بخيه هاي ظريف بسته مي شود.

در جراحي پلك تحتاني نيز برش در پايين مژه ها به موازات چين هاي طبيعي پلك ايجاد مي شود. چربي اضافه برداشته مي شود و درصورتي كه پوست اضافه نيز وجود داشته باشد يك برش هلالي نازك از پوست هم برداشته مي شود و محل برش با بخيه هاي ظريف دوخته مي شود.

در جراحي از طريق ملتحمه، برش در پشت پلك (از سمت داخل پلك) ايجاد مي شود و چربي اضافه از همين محل خارج مي شود. سپس محل برش با بخيه هاي قابل جذب ترميم شود.

در روزهاي اول پس  از عمل جراحی پلک مختصري كبودي و تورم در محل عمل وجود دارد كه به مرور برطرف مي‌شود.

محل دوختن برش پوست تا حدود 2-3 ماه قرمز است و به تدريج به رنگ سفيد متمايل مي‌شود. ولي محل اسكار عمل جراحی پلک روي خط‌چين فوقاني پلاك قرار مي‌گيرد و بعد از چند سال محو مي‌شود

  عمل جراحی پلک

مراقبتهای بعد از عمل جراحی پلک

 1-هیچ پانسمانی روی چشم ها قرار نمی گیرد، فقط ممکن است قطعه ای چسب، روی پلک یا گوشه  چشم ها قرار داده شده باشد که نباید به آن دست بزنید.

2-پلکها و نواحی اطراف آنها متورم و کبود هستند. تورم غیر قرینه بین دو طرف، غیر طبیعی نیست. ممکن است در 48 ساعت اول بعد از جراحی تورم زیاد شود ولی کم کم از بین خواهد رفت. ممکن است در هنگام صبح، تورم پلک ها بیشتر باشد که این نکته هم ایرادی ندارد.

با گذاشتن دو بالش زیر سر؛ سر خود را بالا نگهدارید.3-

4- مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی، پماد آنتی بیوتیکی چشم  و کورتون و داروهای مسکن  .

5-در طی 48 ساعت اول بعد از عمل داخل کیسه فریزر یخ گذاشته و پس از گذاشتن گاز یا پارچه ای تمیز روی  پلک ها و سپس گذاشتن کیسه یخ روی آن کمپرس سرد کنید. تا زمانی که احساس ناراحتی نکنید؛کمپرس را ادامه دهید و دوباره پس از فاصله زمانی این کار را تکرار کنید. این کار  موجب  کاهش کبودی  پلک ها می شود.

بعد پس از گذشت 48 ساعت این کار را با کمپرس گرم ادامه دهید.6-

7-در صورت گسترش قرمزی محل برش، افزایش تورم، درد یا گرما در محل برشها یا خارج شدن ترشح از آنها و یا تب، پزشک خود را مطلع نمائید .

8-اشک ریزش، حساسیت به نور شدید، تاری دید یا دوبینی ممکن است در دوران کوتاهی در چند هفته اول پس از جراحی وجود داشته باشد


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir