جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی(رینوپلاستی)

جراحی زیبایی بینی

انواع بینی :

اسکلت غضروفی – استخوانی بینی با لایه های پوست و زیر پوست پوشیده می گردد. رابطه بین پوست و اسکلت زیرآن تعیین کننده نوع بینی است. در صورتی که این رابطه به نفع اسکلت بینی می باشد (یعنی پوست نازکتر و غضروف و استخوان قوی تر باشد بینی استخوانی و اگر پوست ضخیم و چرب و غضروفها ضعیف و نازک باشند بینی گوشتی خواهد بود. بنابراین بینی ها به دو دسته کلی استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می گردند . البته بینی ها در رده ای  بین این دو نوع قرار میگیرند و باید با معاینه تبه وسیله ی پزشک مشخص گردد  که آیا بینی به کدام دسته نزدیکی بیشتری دارد.

نکات لازم قبل از جراحی بینی ، رینوپلاستی


حداقل ده روز قبل از عمل جراحی بینی ، رینوپلاستی از مصرف کردن  آسپیرین و داروهای مشابه (ایبوبروفن، دیکلوفناک سدیم، ایندوماسین، مفنامیک اسید و ...) خودداری نمایید. استفاده از استامینوفن و ترامادول مانعی ندارد.
مصرف کردن  دخانیات به مدت 4 هفته قبل و بعد از عمل جراحی بینی ، رینوپلاستی ممنوع است به دلیل اینکه نیکوتین به دلیل انقباض عروقی، خونرسانی به بافتهای عمل شده را مختل مینماید
به مدت 8 ساعت  پیش از عمل جراحی بینی ، رینوپلاستی از نوشیدن و خوردن خودداری فرمایید
لباس شما در هنگام مراجعه به کلینیک باید از نوعی باشد که مجبور نباشید از سر به تن نمایید

 

روشهای جراحی بینی :

روش های جراحی بینی

روش بسته

در روش بسته همه ی  مراحل جراحی از داخل سوراخهای بینی انجام می شود و  همه ی برش‌ها در داخل بینی‌ است و اغلب جراح با یک دست پوست را بالا نگه داشته و با دست دیگر جراحی می نماید .

روش باز

در روش باز، که برخی آن ا راینوپلاستی نوین می نامند برش کوچکی به شکل w یا پله ای در ناحیه کولاملا ( ستون بین دو سوراخ بینی، دیواره بین دو سوراخ بینی‌ ) داده می شود تا جای آن باقی نماند؛ البته نباید برش هایی‌ را که در کنار پره ها برای کوچک کردن سوراخ های بینی‌ صورت میگیرد با روش باز اشتباه گرفت، به دلیل اینکه چون برای اصلاح سوراخهای بینی در هر دو روش این برش ها داده میشود. پس از آن پوست روی بینی کاملا بالا زده شده و دسترسی کامل و دو دستی و دید دو چشمی به تمام اجزای بینی حاصل می گردد . معمولا کمک جراح پوست را بالا نگه داشته و جراح با هر دو دست خود کار می کند و لذا توانایی وی در انجام مانورهای خاص روی بینی بیشتر خواهدشد . این روش مخصوصا در جراحی های مشکل با مسائل پیچیده مثل  بینی های پیچ خورده و یا با عدم تقارن شدید یا بیماران با ناهنجاری ‌های مادر زادی مانند مانند  لب شکری و باز سازی بینی های آسیب دیده استفاده میگردد. بعد  از اتمام جراحی پوست به محل اصلی خود برگردانده شده و با کمک اسپلینت (Splint) ساختمان بینی محافظت می شود.

انتخاب این روشها به سلیقه و تجربه جراح بستگی دارد، گرچه در پاره ای از موارد اکثر آنها روش باز را ترجیح میدهند.

چسب زدن بینی بعد از عمل

مراقبت های بعد از عمل

۱٫بعد از عمل جراحی بینی اطراف چشم ها دچار ورم و گاهی خونمردگی شده که لازم است برای از میان بردن آن در طی ۴۸ ساعت اول پس از عمل کمپرس یخ روی نواحی پیشانی، صورت، گونه ها و لب بالا استفاده کنید. این کار باعث می شود ورم و کبودی شما به حداقل برسد. پس از آن تا سه روز کمپرس آب گرم روی صورت قرار می گیرد اغلب  تا روز ششم بعد از عمل کبودی برطرف می گردد.
۲٫ استحمام بیمار از همان روز پس از عمل می تواند صورت  گیرد به شرط آنکه صورت و گچ بینی خیس نشود.
۳٫ تا ۲۴ ساعت بعد از عمل، محل عمل را خشک نگه دارید.
۴٫ ۵ روز بعد از عمل برای برداشتن بخیه ها مراجعه نماییدکنید.
پیش از مراجعه دوش بگیرید و موهای خود را بشویید. پس از برداشتن بخیه ها، روی محل بخیه ها پانسمان استریل گذاشته می شود که باید خشک نگه داشته شوند و از جای خود حرکت داده نشوند.

چسب زدن بینی

 

نکات مهم در جراحی بینی

١-جراحى زيبايى بينى يكى از دشوارترين جراحيهاى زيبايي است ،تكنيكهاى جراحى ضعيف و نامناسب مي تواند به بد شكلى هاى دائمى منجر شود ، پس در انتخاب جراحتان نهايت توجه کنید.

٢- هيچ عمل زيبايى بينى با نتايج مطلقا كامل وبدون عيب وجود ندارد . تنهابا همراهى يك جراح متخصص در اين زمينه است كه مي توانيد به نتايج ايده ال نزديك گردید. بدون تجربه ،مهارت هنرمندانه وتسلط بر  همه ی  تكنيك ها ، رسيدن به نتايج عالى تقريبا” غير ممكن می شود..

٣-شايد شما آرزوى فرم خاصى از بينى را داشته باشيد ولى بايستى فهمید كه بينى كه بر روى صورت فردى عالى به نظر ميرسد، شايد بر روى چهره شما صورت بدی داشته باشد ، بينى با يك شكل و اندازه مسلماً براى همه ايده ال نيست٠

٤-همه ی   جراحی های بينى با نتايج خوب لا اقل در يك چيز مشترك هستند “ظاهر طبيعى“. جذاب ترين بينى آن است كه در هماهنگى با ساير اجزاء صورت شما باشد، “و در صورت شما حل شود نه انكه از ان بيرون بزند .”

٥- داشتن بهترين مهارت ها در جراحى نيز به تنهايى نميتواند نتيجه اى عالى را تضمين كند ،بافت و پوست مناسب و پاسخ خوب انها به ترميم براى جراحى بينى موفق ضرورى است. ژنتيك نامناسب بخصوص غضروف هاى ضعيف و پوست بد ميتواند نتیجه هر جراحى ماهرانه اى را نيز ضایع . نماید.

٦- افراد جوان با غضروف ها ى بينى محكم و پوستى صاف وسالم با شرايط بدنى خوب بهترين پيش اگهى را براى بدست اوردن نتايج جراحى موفق دارند.

 


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir