کاشت مو

کاشت مو

در کاشت مو طبیعی، واحد های فولیکولی مو از ناحیه اهدا کننده مو  که اغلب موی پشت سر است جدا می شود و به ناحیه دریافت کننده (ناحیه طاس سر) انتقال داده می شود. این واحدهای فولیکولی طبیعی هستند و در صورتی که به درستی کشت شوند، نتیجه ایی عالی دربردارند.

کاشت مو به سه روش قابل انجام ست :

روش جراحی FUT

 

 

موهاي انسان در دستجات باريکي بنام "واحدهاي فوليکولي" رشد مي کنند.هر واحد فوليکولي سالم پوست سر داراي چند تار مو مي باشد. در اين روش نواري از پوست پشت و پهلوهاي سر شما بيرون آورده شده (اين دو قسمت از پوست سر شما مستعد ريزش مو نمي باشد) محل بخيه شده، سپس نوار جدا شده قطعه قطعه شده و قطعات حاصله كاشت مي شود.

روش غیر جراحی FIT

در اين روش نياز به بستري شدن نمي باشد. ويزيت هاي مجدد بعد از پيوند مو به واسطه سرپايي بودن عمل و سهولت انجام مراقبت ها الزامي نمي باشد. انجام پيوند در روش FIT کاملا سرپايي و با بي حسي موضعي مي باشد و البته به دليل اينکه تعداد واحدهاي مو در مقايسه با روش جراحي FUT تا سه برابر بيشتر قابل برداشت مي باشد، يک تا دو روز زمان لازم است تا عمل پيوند به صورت کامل انجام گيرد. که البته با فواصل استراحت و زمان هاي لازم بين مراحل مختلف کاشت، انجام اين روش خسته کننده نخواهد بود.

روش ترکیبی

کاشت موی سر به روش ترکیبی طی دو روز متوالی انجام می شود، و در هر روز یک منطقه از قمست های مورد نظر پیوند را دریافت می کند، بدین صورت حداکثر تراکم در سریعترین زمان ممکن حاصل می شود.

از مزایای روش ترکیبی کاشت موی سر استفاده بهینه از بانک موی سر می باشد. در روش ترکیبی با استفاده از هر دو روش FIT و FUT می توان 80 الی 100 درصد نواحی طاس سر را پوشش داده و تراکم موها را تا حد طبیعی افزایش داد. در این روش می توان 2 تا 3 برابر آنچه تا کنون امکان پذیر بود، گرافیت مو برای بیماران پیوند زد. برداشت به شیوه FUT از منطقه ای از سر که ریزش ندارد برداشته می شود تا بعد از کاشت مو، موهای کاشته شده دچار ریزش نشوند. روش ترکیبی برای افرادی مناسب است که تراکم زیاد مو را در مدت زمان کوتاه و خیلی سریع می خواهند. در روش کاشت موی ترکیبی، موهای با کیفیت در قسمت جلوی سر و موهایی که کیفیت کمتری دارند در قسمتهای بالا و پشت سر پیوند زده می شوند. این روش به پزشک این امکان را می دهد که نتایج طبیعی را برای بیمار ایجاد کند.

 

در هر سه روش کاشت موی ذکر شده، 2 الی 3 ماه پس از جلسه ی درمان موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند و پس از گذشت یکسال مو به به طور کامل رشد خواهند کرد.


  • آدرس: تهران_ سعادت آباد_میدان کاج_ابتدای سرو شرقی_ساختمان پزشکان کاج
  •  تلفن 22094136 - 26765331
  •  ایمیل info@vafaei.ir